Joi, 22 Febr
Add
mancare-bucuresti.ro
 
 
Bucuresti
 
 
Publicitate
aparate foto profesionale

Meniuri pentru restaurante, pizzerii, baruri si cluburi  2012

 
Info Util
 
 

Campionatul International de Gatit in Aer Liber - Etapa Cluj-Napoca, 12-14 septembrie 2008

COMUNICAT DE PRESĂ

 

Aceea Cluj

Organizatori
Asociaţia Culturală Euro Est Alternativ

Aceea Cluj


Partener Principal
Nutline Naturalfix
Partener implicat în redactarea şi tipărirea boşurii cu reţetele lui Robert Rainford
Selgros Cash & Carry România
Parteneri implicaţi în divertismentul copiilor
Alka, Biscuiţii Zeo, Atelierul Choco Art Silvian, Asociaţia Persona
Parteneri implicaţi în imaginea evenimentului
Media Remark, Asalt Profesional, Editura Urban Lifestyle, Clip Art Advertising, Ju Art Advertising, Euromedia, Polus Center Cluj
Partener implicat în realizarea cupelor, medaliilor şi trofeelor
Infinity Sports
Parteneri
Asociaţia Naţională a Bucătarilor şi Cofetarilor din Turism, Centrul Comercial Polus, Selgros Cash & Carry, Nespresso, Amphora, Alibaba Tour, Untdelemn de la Bunica, Enders Germany, Kotanyi, Butan Gas, Amurg, Pircher România, Cumpăna, Ju Art Advertising, Ital Trade, Alka, Gold Plast Production,Choco Art Silvian, Berghoff, House of Guides, Remark Media, Dreamgirl, Erc Press, Val Duna, Urban Lifestyle, Electric Group, MMM Limo, Eco Garden, Vidra Orăştie, Adya, Hotel Topaz, Cabana Vânătorilor, Asalt Profesional, Sommelier Sergiu Nedelea, Carl Reh Winery, ÎncălzitoareTerase.ro, Motel Gilău, Jiguja, Choco Art, Hai să Bucătărim!, ClipArt, Vila Gong, Zeo, Carm Olimp, Infinity Sports, Vino Vero, Vinexpert, Coca Cola, Poiana Negri
Parteneri media
Vinul.ro, Food & Bar, Replica, Idieta, Observator, Cuget Liber, Magic Fm, Zile şi Nopţi, Oblique Tv Magazin, Monitorul de Galaţi, Ziua de Cluj, Ioana, Ziua de Constanţa, www.mancare-cluj.ro, HRB Expert, Telegraf, Neptun TV, Paprika Radio, Calendar Evenimente, Monitorul de Cluj, Secrete de Chef, Făclia, Bucătăria pentru Toţi, Republicanul, City News, Kronica, Top Business, Azuga Press, Gastromedia, Secretele Bucătăriei, Euromedia, Szabadsag, Practic în Bucătărie, Monitorul Ziarul Prahovenilor, Ebucătăria.ro, Realitatea Tv, TVR

Componenţa juriului
Robert Rainford, Cornelia Ghişoi, Dumitru Burtea, Jacob Hausmann, Dan Chişu, Antonio Passarelli, Sergiu Nedelea, Silvian Miron, Adrian Daminescu (vox populi)

Estimarea traficului de public spectator care a staţionat  la eveniment (staţionare mai mult de 2 ore în fiecare zi / 1 persoană):
Vineri 12 septembrie – 7.500 persoane,
Sâmbătă 13 septembrie – 25.000 persoane ,
Duminică 14 septembrie – 12.000 persoane
Estimarea traficului de persoane care au fost prezente în cadrul Centrului Comercial Polus timp de 3 zile:
Vineri, Sâbătă, Duminică: 95.000 de persoane
Sursele oficiale:
- Asociaţia Culturală Euro Est Alternativ (departamentul de relaţii cu publicul)
- Asociaţia Locală pentru Turism Alternativ – Cluj Napoca (departamentul de resurse umane)
- Polus Center Cluj
 
CLASAMENT EDITIA A II-A
Acest clasament se bazeaza pe insumarea punctajelor obtinute de concurenti la toate etapele editiei a II-a a Campionatului International de Gatit in Aer Liber (AZUGA, MAMAIA SI CLUJ NAPOCA)
TROFEUL CAMPIONATULUI:
ECHIPA CABANA VANATORILOR

LOCUL I: ECHIPA MOTEL GILAU
LOCUL II: ECHIPA SCOALA BELLA ITALIA
LOCUL III: ECHIPA FUSION TECHNIQUE
LOCUL IV : ECHIPA MARTY PAN
LOCUL V : ECHIPA CLUBUL PRESA DE VIN

CLASAMENT ETAPA CLUJ NAPOCA, 12-14 septembrie 2008,  CENTRUL COMERCIAL POLUS

CUPA CAMPIONATULUI CLUJ NAPOCA 2008:
ECHIPA CABANA VANATORILOR

VINERI – CLASA PREPARATE CULINARE RECI
SECTIUNEA APERITIVE
LOCUL 1: ECHIPA CITY PLAZA
LOCUL 2: ECHIPA RESTAURANT AMURG
LOCUL 3: ECHIPA MARTY PAN

SECTIUNEA DULCIURI
LOCUL 1: ECHIPA CITY PLAZA
LOCUL 2: ECHIPA RESTAURANT AMURG
LOCUL 3: ECHIPA TIPCA

SECTIUNEA CREATIE CULINARA
LOCUL 1: ECHIPA CITY PLAZA
LOCUL 2: ECHIPA RESTAURANT AMURG
LOCUL 3: ECHIPA REAL HYPERMARKET

SECTIUNEA MENIU ALTERNATIV
LOCUL 1: ECHIPA CITY PLAZA
LOCUL 2: ECHIPA IMEG
LOCUL 3: ECHIPA RESTAURANT AMURG

SÂMBĂTĂ – CLASA GĂTIT ÎN AER LIBER

SECTIUNEA GRATAR
LOCUL 1: ECHIPA MOTEL GILAU
LOCUL 2: ECHIPA 3 GOGOSARI
LOCUL 3: ECHIPA REVISTA DE VANATOARE

SECTIUNEA PL ITA
LOCUL 1: ECHIPA MOTEL GILAU
LOCUL 2: ECHIPA PENSIUNEA COLIBRI
LOCUL 3: ECHIPA SCOALA BELLA ITALIA

SECTIUNEA CEAUN
LOCUL 1: ECHIPA MOTEL GILAU
LOCUL 2: ECHIPA SCOALA BELLA ITALIA
LOCUL 3: ECHIPA REVISTA DE VANATOARE

SECTIUNEA CREATIE
LOCUL 1: ECHIPA MOTEL GILAU
LOCUL 2: ECHIPA SCOALA BELLA ITALIA
LOCUL 3: ECHIPA TACO LOCO

 

CUPA RADU ANTON ROMAN
ECHIPA MARTY CAFE
CUPA NUTLINE NATURALFIX VINERI
ECHIPA CITY PLAZA
CUPA NUTLINE NATURALFIX SÂMBĂTĂ
ECHIPA MOTEL GILAU
CUPA ENDERS
ECHIPA MOTEL GILAU
CUPA NESPRESSO
ECHIPA CABANA VANATORILOR

PREMIILE SERGIU NEDELEA
PENTRU MAIESTRIE IN ALATURAREA VINURILOR POTRIVITE PREPARATELOR CULINARE PREGATITE

PREPARATE CULINARE RECI
LOCUL 1: ECHIPA MARTY PAN
LOCUL 2: ECHIPA CABANA VANATORILOR
LOCUL 3: ECHIPA CARREFOUR CLUJ NAPOCA
MENTIUNE: ECHIPA CITY PLAZA
MENTIUNE: ECHIPA RESTAURANT AMURG

GATIT IN AER LIBER
LOCUL 1: ECHIPA CABANA VANATORILOR
LOCUL 2: ECHIPA REVISTA DE VANATOARE
LOCUL 3: ECHIPA CLUBUL PRESA DE VIN

MENTIUNEA 1: ECHIPA FUSION TECHNIQUE
MENTIUNEA 2: ECHIPA MARTY CAFE

PREMIILE SPECIALE ALE ORGANIZATORILOR
PREMIUL SPECIAL „BUCĂTĂREASA ETAPEI”
ECHIPA IMEG
PREMIUL SPECIAL „REŢETA ETAPEI”
ECHIPA SOCIETATEA JURNALIŞTILOR DUNĂREA DE JOS
PREMIUL SPECIAL PENTRU POPULARITATE
ECHIPELE: TVR 1,2 , ECHIPA SELGROS
PREMIUL SPECIAL PENTRU CEL MAI ASPECTUOS STAND
ECHIPELE: MOTEL GILĂU, TIPCA
PREMIUL SPECIAL PENTRU COMPLEXITATE
ECHIPA JAPI
PREMIUL SPECIAL PENTRU ORIGINALITATE
ECHIPELE: BUZEL ŞI COPILOTUL, MAHARAJA
PREMIUL SPECIAL PENTRU DEXTERITATE
ECHIPA  ALINA ŞI FLORIN
PREMIUL SPECIAL PENTRU CREATIVITATE
ECHIPA VILA GONG


A.C.E.E.A. în caltate de organizator al evenimentului, afirmă că toate obiectivele propuse în prezentarea etapei Cluj-Napoca au fost realizate cu succes:
1. Competiţia de preparate culinare reci
2. Competiţia de gătit în aer liber
3. Editarea şi tipărirea împreună cu partenerul SELGROS CASH & CARRY
a broşurilor cu reţetele maestrului Robert Rainford
4. Sesiuni de autografe oferite de Robert Rainford la standul SELGROS CASH & CARRY
5. Spaţiul de joacă şi creaţie pentru copii realizat de ALKA & CHOCO ART SILVIAN
6. Primul demo Robert Rainford în Europa
7. Demo Dan Chişu
8. Demo Ştefan Bercea – Tnuva
9. Demo Adrian Daminescu
10. Duelul Maeştrilor: celebrul jurnalist Răzvan Cucui faţă în faţă cu celebrul Maestru Jacob Hausmann
11. Prezentarea Echipei Olimpice de Bucătari a României
12. Concursuri Nutline Naturalfix
13. Prezentare Sergiu Nedelea – cultură oenologică
14. Teatru ambulant
15. Spectacole de mimă şi pantomimă cu Asociaţia Persona
16. Spectacole de muzică
17. Spectacole de folclor
18. Prezentări ale agenţilor economici implicaţi în eveniment
19. Prezentări de lucrări ale maestrului Silvian Miron
20. Lansarea Concursului Gospodina de Aur
21. Lansarea Concursului Peştişorul de Aur

 

Persoană de contact
Radu Zărnescu
Tel. 0748 940 896
Mail: raduzarnescu@rocketmail.com

 
Alaturate prietenilor nostri pe www.facebook.com/mancare.bucuresti

 

 
 

© Copyright Mancare Bucuresti | Powered by Norvel IT - august 2010

mancare-bucuresti.ro este actualizat zilnic